Odchudzanie – jakie napoje pić, a z jakich zrezygnować

sport to zdrowie odchudzanieNiektóre napoje energetyzujące przyspieszają metabolizm, a fakt że są bogate w kofeinę podwyższa znacząco zasoby energii w twoim ciele. Niektóre z tych napoi zawierają również taurynę, aminokwas który spala tłuszcz i przyspiesza metabolizm. Jednakże, musisz się upewnić, że nie zawierają one szkodliwych składników, ponieważ niektóre z nich mogą prowadzić do wzrostu ciśnienia, problemów ze snem i niepokoju.

Picie kawy w umiarkowanych ilościach zapewnia krótkotrwałe korzyści w przyspieszaniu metabolizmu i są dowody na to, że kofeina zwiększa wytrzymałość podczas ćwiczeń fizycznych.

Zielona herbata jest bardziej odpowiednia, ponieważ ma takie same korzyści jak katechina i kofeina ale w jej przypadku przyspieszenie metabolizmu trwa o wiele dłużej. Według przeprowadzonych niedawno badań, picie od 3 do 4 szklanek zielonej herbaty na dzień pomaga ciału spalić około 20 % procent kalorii więcej.

Jak było wspomniane wcześniej, owoce i warzywa są pożywieniem przyspieszającym metabolizm, ale działa tak również ostre jedzenie które posiada naturalne substancje chemiczne, które przyspieszają metabolizm. Nie musisz spożywać go w dużych ilościach, wystarczy łyżka stołowa siekanej zielonej lub czerwonej papryczki chilli. Efekt nie będzie długotrwały jeżeli nie będziesz jadł ostrych rzeczy regularnie, powinieneś więc dodać suszoną paprykę, paprykowy gulasz czy makaron do swojej diety.

Więcej: jagody acai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *