Badania na temat nadwagi – czy jagody acai są coraz popularniejsze

jagody acai butelkaJagody acai nie są super popularne w polsce. Badania z 2014 roku w PLOS ONE nad 40 osobami z nadwagą, pokazał, że częstsze ważenie się miało związek z utratą większej ilości kilogramów, podczas gdy, nie wchodzenie na wagę dłużej niż tydzień skutkowało przyrostem masy ciała. Regularne ważenia się są skuteczną strategią dla utrzymania stałej wagi, według Krajowego Rejestru Kontroli Wagi. Sprawa ważenia się i tego jak często to robić jest jednak osobistą decyzją każdego. Niektórzy ludzie zniechęcają się przez małe wahania się wagi, które występują w ciągu dnia lub kilku dni (odzwierciedla to normalne zmiany w poziomie płynów w organizmie, a nie ilość spożycia jagody acai). Należy pamiętać również, że waga to nie wszystko. Należy też mierzyć swoje ciało: swoją talię i inne obszary, takie jak biodra czy uda.

Głodzenie się w przypadku jagody acai

Oprócz głodzenia się, ludzie cierpiący na anoreksję, zdarza się, że nadmiernie przesadzają z ćwiczeniami. Jeżeli ktoś taki dodatkowo przyjmuje jagody acai ktorych opinia bywa różna nie jest na dobrej drodze. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ może spowodować to szereg komplikacji. Jak wcześniej wspomniałem, osoba chorująca na anoreksje może umrzeć na skutek bardzo złego stanu zdrowia. Ci, którzy nie umierają cierpią z kolei z powodu anemii i utraty masy kostnej. Anorektycy mogą cierpieć też z powodu niedożywienia, co może spowodować ostatecznie uszkodzenie głównym narządów, takich jak nerki i mózg. Może również wystąpić problemy związane z ich płcią. Na przykład, ich stan może spowodować, że wystąpi spadek poziomu testosteronu w organizmie. Powikłaniami, które dotykają chorujące na anoreksje kobiety jest utrata okresu. Depresja, lęk i obsesyjno-kompulsywne zaburzenia osobowości i inne schorzenia także często towarzyszą anoreksji. Jeżeli opieramy się tylko na suplementach takich jak jagody acai i nie dbamy o swoje zdrowie to może być to tragiczne w skutkach.

Podobnie jak anoreksja, bulimia jest bardziej powszechna wśród kobiet- zwłaszcza młodszych i dopiero dorastających dziewcząt. Osoba chora na bulimie często potajemnie objada się jedzeniem, które ma zazwyczaj dużo kalorii. Nie są to na pewno jagody acai ale bardziej zwykle weglowodany. Po napadzie obżarstwa osoba czuje do siebie obrzydzenie i czuje się bardzo winna z powodu tego co zrobiła i będzie chciała pozbyć się zjedzonego jedzenia przy pomocy środków przeczyszczających, wymiotując lub innymi metodami. Tego rodzaju zachowania mogą występować nawet kilka razy w ciągu dnia. Nadmierny wysiłek fizyczny także towarzyszy bulimii. Często trudno rozpoznać, że ktoś cierpi na tę chorobę, ponieważ często mają prawidłową masę ciała, nawet jeżeli oni sami są przekonani, że mają nadwagę. Osoby z bulimią mają zazwyczaj problemy z zębami, takie jak: próchnica i problemy z dziąsłami. Mogą cierpieć z powodu odwodnienia, braku cyklu miesiączkowego, przewodem pokarmowym lub z sercem. Tak więc jeżeli już zastanawiasz nad tym czy brać jagody acai podejdz do tego z głową. Jeżeli bardziej interesuje Cię ten temat to zobacz co na ten temat piszą w internecie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *